Vai esi noguris, skatoties uz tukšajām sienām? Šķiet, ka pienācis laiks, piekarināt posterus. Vēlies izveidot lielu galerijas sienu vai arī pielikt tikai vienu posteri minimālisma efektam? Abos gadījumos jārīkojas līdzīgi.
1. SOLIS: atrast pareizo vietu
Lai arī posterus var piekarināt pie gandrīz jebkuras sienas, ir pāris lietu, par ko jātiek skaidrībā, pirms ķeries pie darba. Jāzin piekarināmā priekšmeta svars, izmērs, forma un arī sienas materiāls. Vai var ieurbt akmenī? Un platē? Vai ģipša sienas var noturēt smagumus? Neraizējies, šeit atradīsi atbildes uz visiem jautājumiem. Svarīgi ir tikai zināt, kur vēlies posterus piekarināt.
2. SOLIS: savākt darbarīkus un piederumus
Droši vien jau saprotat, ka, lai pieliktu bildi pie sienas, vajadzīgs āmurs, mērlente un marķieris, taču var noderēt arī vēl šis un tas. Pirms uzsākt darbu, noteikti pārliecinies, ka tavā darbarīku kastē ir viss nepieciešamais.
Ja siena ir ģipša un akmens, svarīgi zināt postera un rāmja svaru. No tā atkarīgs, kādi piederumi būs vajadzīgi.
• Vieglu rāmju piekarināšanai:
Vieglu rāmju (21x30cm, 30x40cm un 40x50cm) piekarināšanai vislabāk izmantot naglas.
• Vidēji smagiem rāmjiem:
Ja rāmis vai mākslas darbs sver ap 1kg (50x70cm un 70x100cm), tad labāk iegādājieties skrūves un dībeļus, kas piemēroti tavai sienai. Bilžu rāmjiem parasti vislabāk der klasiskie plastmasas dībeļi. Izurb sienā caurumu. Iztīri caurumu no putekļiem un ievieto tajā plastmasas dībeli, nepieciešamības gadījumā izmantojot āmuru. Kad dībelis ir ievietots, tad ar parasto vai akumulatora skrūvgriezi ieskrūvē skrūvi. Piebilde – neieskrūvē pilnīgi līdz galam, lai paliktu vieta, uz kā uzkarināt rāmi. No tā, cik daudz no skrūves atstāsi ārā, atkarīgs, vai rāmis pilnībā piegulēs sienai, vai arī paliks neliela šķirba starp rāmi un sienu.
Koka sienai dībelis nav vajadzīgs, vienkārši iedzen piemērotā vietā naglu vai ieskrūvē skrūvi un piekarini rāmi.
Visām virsmām: Pirms darba sākšanas apskati rāmja aizmuguri, lai pārliecinātos, kāda tipa piekarināmais tam ir. Parasti piekarināšanai ir pierīkota vai nu drāts, D formas gredzens, vai robaina plāksnīte. Tas gan būtiski neko neietekmē, tomēr uzmanies, ka nenopērc, piemēram, tādu naglu, kas D formas gredzenam vai robotajai plāksnītei ir par lielu. Ja nevēlies urbt sienu, tad vieglākus rāmjus var piekarināt vienkārši ar abpusējo līmlenti. Tas ir ļoti ērti un ātri, taču jārēķinās ar to, ka, ja vēlāk vēlēsieties bildi no sienas noņemt, līmlente var noplēst no sienas krāsu vai atstāt pleķi.
3. SOLIS: 9 reizes nomēri, 1 reizi nogriez
Pārdomāti izkārtoti posteri var pacelt telpas interjeru jaunā līmenī, taču, ja tu nedari to īsti pareizi, galarezultāts var likt vilties. Nav viena noteikta likuma, kā pielikt posterus, taču ir vispārējas vadlīnijas, kuras būtu ieteicams ievērot.
Ierāmēta mākslas darba centrālajam punktam būtu jābūt apmēram acu augstumā, šo principu ievēro arī muzeji un galerijas. Vispirms ar atzīmē vajadzīgo augstumu, tad nosaki, kur būs postera centrs horizontālā virzienā, un tad atrodi abu šo punktu saskares vietu. Tas būs postera centrālais punkts – gan tad, ja paredzēts viens atsevišķs posteris, gan arī tad, ja ieplānota galerijas siena.
Tagad izmēri attālumu no postera centra līdz piekarināšanas vietai (robotās plāksnītes vai gredzena vieta vai vieta, līdz kurai izstiepjas piekarināšanas drāts). Tagad to pašu attālumu nomēri uz augšu no atzīmētā centra punkta un atzīmē ar marķieri – tā ir vieta, kur jādzen nagla (vai skrūve, vai cits stiprinājums). Pirms caurumu urbšanas posteru vietu atzīmēšanai var izmantot arī krāsotāju līmlenti. Vispirms izmēri bilžu rāmjus, pēc tam nogriez līmlenti un atzīmē, kā izskatīsies bilžu rāmji uz sienas tevis izvēlētajā izkārtojumā.
4. SOLIS: piekarini posterus un priecājies par rezultātu
Tagad, kad stiprinājumu vietas ir iezīmētas, atliek tikai iedzīt naglas vai pieskrūvēt skrūves, un var likt klāt posterus. Var tomēr gadīties, ka tev nav iespējas vai vēlmes posterus karināt – tādā gadījumā ir iespēja istabas izdaiļošanai izmantot bilžu plauktus. Var arī izmantot esošās mēbeles, izvietojot uz tām iemīļotos mākslas darbus. Iespēju ir daudz!