Galerijas siena, kuru sauc arī par fotosienu, ir plaši izplatīts veids, kā noformēt istabas sienu, lai padarītu to dzīvīgāku un piešķirtu istabas interjeram pabeigtības iespaidu.
Šeit esam apkopojuši visus svarīgākos padomus un knifus galerijas sienas izveidē, un to var nosaukt par galerijas sienas ABC. Kā galerijas sienu pielāgot telpai? Kuri posteri un rāmji sader kopā? Kā vieglāk piekarināt bilžu rāmjus? Mums ir atbildes uz visiem šiem jautājumiem!
5 SOĻI LĪDZ PILNĪGI IZVEIDOTAI GALERIJAS SIENAI
1. Atrodi iedvesmu
Pirmais solis ir atrast savu personīgo stilu un iedvesmu, kas sader kopā ar attiecīgo istabu vai pat visu mājokli. Iesakām iepazīties ar mūsu iedvesmas lapu, kur atradīsi ieteikumus lieliskām kombinācijām galerijas sienas izveidei. Izkrītošajā izvēlnē vari norādīt vēlamo istabas tipu, lai piemērs būtu konkrētāks.
Noteikti jāpiebilst, ka vislabākais iedvesmas avots noteikti ir Wanderwall Instagrama konts, kas ideāli parāda, kā plakāti izskatās mūsu klientu mājokļos.
2. Pieskaņo mākslu savai istabai
Fotosienas izmēru un stilu var noteikt tikai atbilstoši konkrētajai vietai. Atsevišķus bilžu rāmjus var izvietot uz mūsu bilžu plaukta – lai iegūtu glītu rezultātu, izmanto dažādus izmērus, posteru krāsas un paspartū.
Ja rāmji tiks piekarināti virs gultas, dīvāna vai skapīša, izmēriet mēbeļu platumus un attiecīgi nosakiet galerijas sienas kopējo garumu, lai redzētu, cik daudz attēlu tajā var satilpt. Padoms – posteri vēlams novietot tā, lai tā attālums līdz griestiem būtu lielāks nekā līdz zemāk esošajai mēbelei.
Lai būtu labāks līdzsvars, rāmju savstarpējiem attālumiem jābūt aprēķinātiem atkarībā no mēbeļu izmēriem, virs kuriem tie atrodas. Piemēram, ja galerijas sienas attēli ir lieli, salīdzinot ar mēbelēm, bilžu savstarpējiem attālumiem jābūt maziem un otrādi – ja bildes ir mazas, salīdzinot ar mēbelēm, to savstarpējiem attālumiem jābūt lielākiem.
3. Izvēlēties savus iemīļotos posterus un izplānojiet novietojumu
Lai atvieglotu izvietojuma plānošanu, esam izveidojuši galerijas sienas šablonus dažādu izmēru sienām un dažādām vēlmēm, kurus varat apskatīt zemāk. Fotosienu, protams, var izveidot arī pats atbilstoši savam stilam un gaumei – tādā gadījumā nekādu noteikumu nav!
Labs padoms ir iesākt vai nu no taisnas apakšējās līnijas vai augšējās līnijas, lai saglabātu konkrētību un izvietotu piesaistes punktus. Vēl ir ieteikums lielākos plakātus izvietot centrā, bet mazākos – tiem apkārt.
4. Atrodi harmoniju starp bildēm un to rāmjiem
Ja plakātu motīvos sastopami ļoti dažādi stili un krāsas, tad harmonijas radīšanai ieteicams izvēlēties vienas krāsas rāmjus. Ja stili ir līdzīgi un pārstāvēta pārsvarā viena krāsu gamma, piemēram, ja ir tikai melnbalti attēli, tādā gadījumā laba ideja ir izvēlēties dažādu krāsu rāmjus. Var arī kombinēt melnus un baltus koka rāmjus.
5. Labākais veids rāmju piestiprināšanai
Pirmais solis neapšaubāmi ir noteikt visas galerijas sienas izmērus, pieskaitot rāmju platumus un savstarpējos attālumus starp tiem.
Pēc tam izmēriet galerijas sienas garumu un platumu un iezīmējiet stūrus. Pārliecinieties, lai visa galerijas siena būtu izvietota, kā ieplānots. Uzsāciet bilžu izvietošanu no viena stūra un ievietojiet rāmi paredzētajā vietā.
Pēc tam novietotā rāmja centrā ar zīmuli iezīmējiet punktu. Izmēriet pakaramās cilpiņas attālumu no rāmja augšējās malas un iezīmējiet to uz sienas. Iedzeniet āķīti pareizajā vietā un pakariet pirmo rāmi. Pēc tam atkārtojiet to ar pārējiem rāmjiem.